Zeydan Karalar’ın KRT’deki Canlı Yayınından Satır Başları

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, KRT’de yayınlanan PO-Lİ-Tİ-KA programına konuk olarak gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, KRT’de yayınlanan PO-Lİ-Tİ-KA programına konuk oldu. Programın bir diğer konuğu ise Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’di.

İşte Zeydan Karalar’ın canlı yayınından bazı satır başları:

“Kaç kişi çalışıyor Mersin’de 10 bin, Adana’da 15 bin.Değerlendirin bunu ya! Maske zorunlu diyorsunuz, maskeyi dağıtamıyorsunuz. Biz şimdi her şeye rağmen dikiyoruz ve evlere poşet içinde dağıtacağız! Hadi yasak desinler! Ben yasak olmasına rağmen dağıtacağım.Bunu yapmanın, ekmek yapmanın yardım yapmanın cezası olur mu? Biz görevlerimizi bu kadar iyi yapmasak bizi görevlerimizi yapma konusunda engellemezlerdi. Demek ki CHP’li belediyeler görevlerini halk yararına, memleket yararına çok iyi yapıyorlar ki sık sık biz gündeme geliyoruz.

İnsani yanının yanında Belediyeler Birliği Başkanı’nın daha fazla rol üstlenip bizim daha iyi neler yapabileceğimiz konusunda daha fazla şey yapması gerekiyor. Belediyelerin ekonomik olarak yeni kaynaklar aktarılması mecburiyeti var. Yoksa hiçbir belediye kıpırdayamaz. Bu işler bir milli mutabakatla çözülür. Muhalefet iktidar evvela bir araya gelir. Sorun var mı?Dibine kadar sorun var. Önce bunu kabul edeceğiz. Muhalefet iktidarı herkes mutabakat halinde bu işi el birliğiyle çözmeye çalışacağız. Ama hala bizim sorunumuz yok diyerek tedbir almazsanız daha kötü olaylarla karşı karşıya kalırsınız.”

Kayır olduğunuz için teşekkürler!
Bir hata oldu tekrar deneyin.
TÜRKİYE'NİN EN GÜVENİLİR HABER SİTESİ