Zeydan Karalar'dan Adanalı Şehide Taziye Mesajı

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Hakkari Çukurca’da şehit düşen Piyade Sözleşmeli Er Halil Çakır için taziye mesajı yayınladı.

Hakkari Çukurca’da 12 Mayıs'ta PKK'lı teröristlerle girdiği çatışmada ağır yaralanan Piyade Sözleşmeli Er Halil Çakır, tedavi gördüğü hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

Milli Savunma Bakanlığı yaptığı yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

"Çukurca'da12 Mayıs 2020'de bir üs bölgesinde icra edilen faaliyet esnasında bir kahraman silah arkadaşımız yaralanmış, derhal hastaneye sevk edilmiş ve yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 18 Mayıs 2020 tarihinde şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz."

Adanalı olan Şehit Piyade Sözleşmeli Er Halil Çakır için bir taziye mesajı da Başkan Zeydan Karalar’dan geldi. Zeydan Karalar yaptığı paylaşımında şunları kaydetti: “Hakkari Çukurca İlçesi Gezgintepe Bölgesinde görevini icra ederken ağır yaralanan Adanalı evladımız Piyade Sözleşmeli Er Halil Çakır tedavi gördüğü hastanede şehit düştü. Şehidimize Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.”

Kayır olduğunuz için teşekkürler!
Bir hata oldu tekrar deneyin.
TÜRKİYE'NİN EN GÜVENİLİR HABER SİTESİ