Zeydan Karalar: Belediyede kimse ücretsiz izne çıkarılmayacak

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, belediye personelinin ücretsiz izne çıkarılacağı tartışmalarına ilişkin açıklamada bulundu.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, belediye personelinin ücretsiz izne çıkarılacağı tartışmalarına ilişkin Ramazan Ayında hiç kimsenin ücretsiz izne çıkarılmayacağını, hiç kimsenin büyükşehir çalışanlarını ve Adanalıları tedirgin etme hakkının olmadığını ifade etti. Zeydan Karalar’ın açıklamasından satır başları şu şekilde:

“Açık ve net söylüyorum bugün (24 Nisan) Ramazan Ayı’nın birinci günü. Hiç kimseyi tedirgin etmenin alemi yok. Tek bir kardeşimizi bu ay boyunca ücretsiz izine çıkartmak gibi bir niyetimiz ve kararımız yok. Zaten koronavirüs ile mücadele süreci başlamadan önce de toplu çıkışlar yapmayacağımızı söylemiştim. Kamuoyunda tartışılan genelgemiz, olması ihtimal dahilinde koronavirüs ile mücadele sürecinin uzaması hesaba katılarak, üç ay sonrasında bu durumun devam etmesi gündeme gelirse bir önlem alma girişimidir. Bugün hayatını hiçe sayarak koronavirüs ile mücadele eden sahadaki emekçi kardeşlerim, çöp toplayan,ekmek dağıtan olmazsa olmaz hizmetler için mücadele eden, kurumlarla koordineli halinde hareket ederek fakir fukaranın garip gurebanın yardımına koşan 65 ve üzeri yaşlarında evinde hizmet bekleyen vatandaşımıza ulaşan 2000’e yakın personelimiz var. Bu personellerimizin hiçbir sıkıntı yaşamaması için elimizden geleni yapıyoruz. Üç ay sonra süreç devam ederse, tüm dünyadaki ekonomik kriz ülkemize de yansıyacak tabi ki belediyeleri de kapsayacaktır. Devlet kesintiye gidecektir. Belediye gelirleri düşecektir. Bunu şimdiden planlamamız lazım. Sahada çalışan olmazsa olmaz personelimizle bir şekilde evinde oturan personelimizi üç ay sonra farklı değerlendirebiliriz. Bu amaçla söyleyeceğim söz inşallah o günleri görmeyiz ama görürsek de yokluğu paylaşacağız. Şu an kısa çalışma ödeneğinden devletin sunmuş olduğu ödenekten faydalanıyoruz. Yüzde 60'ı devlet tarafından yapılan personeler maaşlarının yüzde 40'ını da büyükşehir olarak biz ödüyoruz. Bu süreci sorunsuz devam ettiriyoruz. Tüm personellerimin içi lütfen rahat olsun ve işlerine odaklansınlar. Şuan için herhangi bir sıkıntı olmadığını tüm çalışan arkadaşlarımın ve hemşehrilerimin bilmesini isterim.”

Kayır olduğunuz için teşekkürler!
Bir hata oldu tekrar deneyin.
TÜRKİYE'NİN EN GÜVENİLİR HABER SİTESİ