Trikini Akımı Ezberleri Bozuyor

Yazayının gelmesiyle vatandaşlar tatil yerlerine akın etmeye başladı. Birçoğu da bu süreçte Koronavirüs salgınından korktuğu için evinde kalmayı tercih etti.

Yaz ayının gelmesiyle vatandaşlar tatil yerlerine akın etmeye başladı.Birçoğu da bu süreçte Koronavirüs salgınından korktuğu için evinde kalmayı tercih etti. İtalyan modacı Tiziana Scaramuzzo ise buna çözüm olabilecek bir icada imza attı. Hem sezonun ruhunu yansıtan hem de güvenli bir şekilde tatil yapmayı planlayanlar için işte maskeli “trikini”.

Geleneksel trikini aslında bikini üstü ve bir iple tutturulan bikini altından oluşuyordu.Ama yeni akımla beraber buna aynı renkte ya da modelde kombin olabilecek sugeçirmez maskeler de eklendi.

Türkiye’ye degeldi

Dünyanın farklı yerlerinde sosyal medya üzerinden paylaştıkları fotoğraflarla başlayan 'trikini' modası, Antalya sahillerine de yansıdı. Pandemi önlemlerini dikkate alarak sahile gidenler, bikinilerinin renklerinde yaptırdıkları maskeleri takarak tatil yapıyor.

Antalya'da işletme sahibi Onur Bilem, "Pandemi ile yaşamaya alışıyoruz. Güzel deneyimler kazanıyoruz. Avrupa'da yaşanan trikini modasını kentte yaşayan Antalyalılar da sahillere taşımaya başladı. Müşterilerimiz kendi mayolarının renklerine uygun maskeler takıyor. Aslında virüs değil modacı edasıyla yaklaşmaları biz işletmecilere de keyif veriyor. Kendi önlemlerini kendilerinin alması bizleri mutlu ediyor. Şık ve güzel oluyorlar" dedi.

“Biz de akımauyduk”

Arkadaşgrubuyla birlikte sahile gelen jimnastik antrenörü Selin Kılavuz, "Trikinimodası var. Avrupa'da bu çok popüler oldu. Biz de arkadaşlarımızla bu akımaayak uydurduk ve bikinilerimizin renklerinde maskeler hazırlattık. Çokbeğeniyoruz. Maske kullanmak beni rahatsız etmiyor. Hatta aksesuar olarakkullanmayı düşünüyorum. Hayatımızda bir yer aldı. Şık durduğunudüşünüyorum" diye konuştu.

 

 

Her bikiniye farklı maske

Pilates antrenörlüğü yapan Eda Dönmez de trikini modasını sosyal medyada gördüğünü söyledi. Birçok ünlünün bikinileriyle aynı renkte maske takarak sahile gittiğini ve paylaşımlarda bulunduğunu anlatan Dönmez, "Hem sağlığımı koruyorum hem de böyle bir modanın içinde bulunmanın ayrıcalığını yaşıyorum. Bir kadın olarak çok fazla renk seçenekli bikinim var. Her renk bikinime göre maske diktirdim, bu şekilde kullanıyorum" dedi.

“Akıma uymak istedim”

Antalya’da yaşayan Rus turizmci Olya Jumagylyjova, "Bu akıma ben de uymak istedim. Bikinilerime göre maskeler yaptırttım. 10 bikinim var, hepsinin renginde maskem hazır. Bu şekilde plajda da pandemi önlemlerine uymuş oluyorum" yorumunu yaptı.

 

Kayır olduğunuz için teşekkürler!
Bir hata oldu tekrar deneyin.
TÜRKİYE'NİN EN GÜVENİLİR HABER SİTESİ