RUSYA'DAN FLAŞ İDDİA: BERABER ÜRETİLECEK

S-400 konusunda sıcak bir gelişme yaşandı... Moskova denetiminde askeri malzeme üreten Rostec'in Başkanı Chemezov, Rusya ve Türkiye'nin S-400 hava savunma sisteminin parçalarının ortak üretilmesi konusunda görüşmelerin yapıldığını aktardı.

Ankara-Washington hattında krize sebep olan S-400 ile ilgili sıcak bir gelişme yaşandı… Sermayesinin yüzde ellisinden fazlası Moskova’nın denetiminde olan kamu kuruluşu Rostec’in Başkanı Sergei Chemezov açıklamalarda bulundu.

Reuters haber ajansının Rus haber ajansı TASS’a dayandırdığı haberde Rusya’da sivil ve askeri malzeme üreten Rostec’in Başkanı Chemezov, Ankara ve Moskova’nın S-400 hava savunma sisteminin bazı parçalarını ortaklaşa üretmek konusunda görüşmelerde bulunduğunu söyledi. Chemezov, iki ülkenin bazı parçaların ortak üretimi konusunda görüşmelerin devam ettiğini ifade etti.

Chemezov, “S-400 hava sistemlerinin belirli parçalarının lisanslı bir şekilde Türkiye'de üretilmesine yönelik görüşmeler de devam ediyor. Türkiye, Rostec ve Rusya’nın kilit ortaklarından biridir. Moskova ve Ankara arasında askeri-teknik alandaki iş birliği olumlu yönde ilerliyor. Türkiye ile teknolojik açıdan, başta havacılık, helikopter üretimi ve enerji alanlarında iş birliğini genişletmeye hazırız. S-400'lerin teslimatını Türkiye'nin talebi doğrultusunda hızlandırdık. Bu tür bir uygulama, dünyada ender görülmektedir. Sistemlerin ilk teslimatı bu ay yapıldı ve takvim doğrultusunda ilerliyoruz” dedi.

Kayır olduğunuz için teşekkürler!
Bir hata oldu tekrar deneyin.
TÜRKİYE'NİN EN GÜVENİLİR HABER SİTESİ