MEMURA ZAM TEKLİFİ BELLİ OLDU! MEMUR ZAMMI NE KADAR OLACAK?

Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, hükümetin memur ve memur emeklilerine zam teklifini açıkladı. Peki memurlar ne kadar zam alacak?

Hükümetin memur ve memur emeklilerine zam teklifi açıkladı? Peki hükümetin memura zam teklifi ne? Memurlar 2020’de ne kadar zam alacak? Memur zammı ne kadar olacak?

Memur ve memur emeklilerini ilgilendiren 5'inci Dönem Toplu Sözleşmesi Sürecine İlişkin 4'üncü toplantıda Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, hükümetin memur ve memur emeklilerine zam teklifini açıkladı. Selçuk’un açıklamasında, hükümetin zam teklifi 2020'de yüzde 3,5+3, 2021'de yüzde 3+2,5 zam ve enflasyon farkı olacağı belirtildi.

2020’de Memura Ne Kadar Zam Geliyor?

Selçuk; "Kamu çalışanlarımızın maaşlarında; 2020 yılının ilk 6 aylık döneminde yüzde 3,5, ikinci 6 aylık döneminde yüzde 3, 2021 yılının birinci 6 aylık döneminde yüzde 3, ikinci 6 aylık döneminde de yüzde 2,5 oransal artış yapılmasını; her 6 aylık dönem sonunda gerçekleşen enflasyon oranının, o 6 aylık dönemde yapılan artış oranını aşması halinde; aradaki farkın bir sonraki 6 aylık dönemin başlangıcından itibaren, kamu çalışanlarının aylık ve ücretlerine yansıtılmasını teklif ediyoruz" şeklinde konuştu.

SENDİKALARDAN TEKLİFE İTİRAZ

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci ve KESK Genel Sekreteri Ramazan Gürbüz teklifi kabul etmediklerini yönelik açıklamalar yaptılar.


Kayır olduğunuz için teşekkürler!
Bir hata oldu tekrar deneyin.
TÜRKİYE'NİN EN GÜVENİLİR HABER SİTESİ