Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu Hakkında Soruşturma Açıldı

Salgın sürecindeki ihtiyaç sahibi vatandaşlar için bağış kampanyası başlatan ABB Başkanı Mansur Yavaş ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında soruşturma açıldı.

Salgın sürecinde ekonomik sıkıntı yaşayan yardıma muhtaç vatandaşlara destek olmak için bağış kampanyası başlatan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında İçişleri Bakanlığı tarafından soruşturma başlatıldı. İlk mazbatasını almasının yıl dönümü sebebiyle Sözcü Gazetesi’nden Özlem Güvemli’nin sorularını yanıtlayan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu soruşturmanın yalnızca kendisine açılmadığını ifade ederek şunları kaydetti: "Bağışla ilgili süreç hakkında soruşturma başlattı İçişleri Bakanlığı. Bakanlıktan bir müfettiş geldi soruşturmayı yapıyor. Soruşturma yapabilirsiniz. Ama kalkıp vatandaşa ait bir parayı bankada bloke etmek çok aciz, çok zavallı bir tavırdır. Buna yukarıdan aşağı kim müdahale ettiyse, kim talimat verdiyse, kim imza atmışsa, o acizliğin o zavallılığın bir parçasıdır." İBB Başkanı İmamoğlu, “Muhtemelen kampanya düzenleyen diğer belediyelere de müfettiş gidecektir” şeklinde konuştu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı kampanyalar sonucunda İçişleri Bakanlığı bir genelge yayınlayarak banka hesaplarına bloke koymuştu. Soruşturma başlatıldığını doğrulayan Ankara Büyükşehir Belediyesi de müfettişlerin belediyede incelemede bulunduklarını bildirdi.

 

Kayır olduğunuz için teşekkürler!
Bir hata oldu tekrar deneyin.
TÜRKİYE'NİN EN GÜVENİLİR HABER SİTESİ