Kasaplar Çarşısı yenileniyor

98 yıldır faaliyet gösteren Kasaplar Çarşısı esnafın ve müşterinin sağlıklı ve güvenli alışverişi için yenileniyor.

Seyhan ilçesinde bulunan ve 1922 yılından beri faaliyet gösteren Kasaplar Çarşısı’nın temizliği, otopark sorunu ve fiziki şartlarından dolayı yenilenmesine karar verildi. 2017 yılında Adana Kasaplar Odası’nın girişimiyle imzalanan protokolle başlayan yenilenme süreci 2 ay sonra tamamlanacak.

Adana Kasaplar Odası Başkanı Murat Saruhan Yağmur, yeni çarşı hakkında bilgiler verdi. Yeni kasaplar çarşısının kasap ve sakatat bölümünün ayrılacağına ve toplam 2 bin 800 metrekare alana sahip olacağına dikkat çeken Yağmur, “Eski çarşımız depreme elverişli olmayan bir yer. Bakanlık raporlarında da bu görülüyor. Buraları 2 ay içerisinde teslim edeceğiz. Temiz ve hijyenik bir ortamda vatandaşlarımız alışverişlerini yapabilecekler. Sakatat bölümü ayrı, kasap bölümümüz ayrı olacak. Türkiye’de bir ilki Adana Kasaplar Odası gerçekleştiriyor. Bununla ilgili mimar ve müteahhitlerimiz her türlü desteği bize sağlıyorlar.” diye konuştu.

Eski kasaplar çarşısının kötü görüntülerden arınacağını söyleyen Yağmur “O görüntüler artık son olacak.Burada yönetim oluşturulacak. Sürekli kamera sistemleri olacak. Vatandaşlarımız gönül rahatlığıyla gelip alışverişlerini yapabilecekler. Dört dörtlük bir çarşıyı kasaplara teslim edeceğiz” şeklinde konuştu.

Kayır olduğunuz için teşekkürler!
Bir hata oldu tekrar deneyin.
TÜRKİYE'NİN EN GÜVENİLİR HABER SİTESİ