Kalp hastalarına sıcaklık uyarısı

Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Şerafettin Demir, sıcak havalarda kalp krizi vakalarında artış...

Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Şerafettin Demir, sıcak havalarda kalp krizi vakalarında artış yaşandığı uyarısında bulundu.


Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Şerafettin Demir, sıcak havalarda kalp krizi riskinin arttığını belirterek “"Aşırı sıcakta hafif gıdalar tüketin, bol su içerek terlememeye özen gösterin" dedi.


Ülke genelinde sıcak havaların etkisiyle damar ve kalp hastalarının risk altında olduğunu belirten Demir, “"Sıcak havalarda kalp krizi risklerinde artış gözlenmekte, sıcak havayla birlikte vücutta yoğun terlemeyle birlikte mineral dengesi bozuluyor, bu da kalp krizi riskini artırıyor. Hastalarımızın sıcağın yoğun olduğu saatlerde dışarı çıkmaması, çıksalar bile koruyucu önlem almalarını ve aşırı efor sarf etmemelerini öneriyoruz. Bol bol sıvı tüketsinler, aşırı tuzlu ve yağlı ürünlerden uzak dursunlar daha hafif yiyecekler tüketsinler" dedi.

Kayır olduğunuz için teşekkürler!
Bir hata oldu tekrar deneyin.
TÜRKİYE'NİN EN GÜVENİLİR HABER SİTESİ