Kadir Şeker’in Annesi Konuştu

Konya'da dershane çıkışında parkta şiddet gören bir kadını kurtarmaya çalışırken katil olan Kadir Şeker’in annesi konuştu.

Konya’da dershane çıkışında evine doğru giderken bir parkta şiddete uğrayan kadını gören ve yardım etmek için müdahale eden fen lisesi mezunu Kadir Şeker, olay yerinde geçen arbede esnasında katil oldu. Olaya ilişkin açıklamalarda bulunan Kadir Şeker’in annesi şunları kaydetti:

“Biz köydeydik. Gittiği dershane ve ders çalıştığı kütüphane teyzesinin evinden uzaktaydı. Kütüphanede geç saatlere kadar çalışıyordu. Gideceği yol uzaktı. Başına bir şey gelir diye endişe ediyorduk.Teyzesi de ben de o eve gelmeden uyumazdık. O gün çok rüzgâr vardı. Telefonda konuştuk. ‘Yavrum çok bekleme, erkenden eve git’ dedim. Tamam dedi. Parası bitmiş, onu konuştuk. Sen teyzenden al, ben yakında geleceğim dedim. Saat 9 gibi olay olmuş. Ben köydeyim. Konya’daki kardeşim buradaki ablamı aramış. Kadir’in başına büyük bir iş geldi, annesi çabuk gelsin demiş. Ablam da bana haber verdi. Kalktık gittik. Rüyamda görsem ‘Bu nasıl rüya’ derdim. Çocuklarımızı okutmak için didindik hep.”

Oğlunu hastaneye götürülürken bir dakika görme fırsatı olan ve sarılan anne, “Sarıldım yavruma. Yaprak gibi titredi. Ben de titredim. Bir gün de sararmış solmuş. Konuşmadık. ‘Üzülme anne’ dedi. Çok destek alıyoruz.Herkesten Allah razı olsun. Adalet yerini bulacak inşallah.” dedi.

Tutuklanarak cezaevine gönderilen Kadir Şeker’in babası CengizŞeker şöyle konuştu:

“Bu olay yıktı bıraktı bizi. Hiç aklımızdan geçmezdi. Kadir çok iyi niyetliydi. O an kadının feryatlarını duyunca çekip gidememiş. Adama ‘abi’ diye de hitap etmiş ama sonu iyi gelmiyor. Ne o adamı tanırız ne de ailesini. Kadir kristal gibi bir çocuk. Yalanı da olmaz. Keşke olmasaydı ama olmuş. Keşke kadınlara şiddet olmasa, televizyonlarda şiddet dizileri olmasa,insanların canı yanmasa, gençlik harcanmasa... Adaletin tecellisini bekliyoruz.Kadir’in masum olduğuna, hiçbir kötülük kastı olmadığına inanıyoruz.”

Kayır olduğunuz için teşekkürler!
Bir hata oldu tekrar deneyin.
TÜRKİYE'NİN EN GÜVENİLİR HABER SİTESİ