Kadir Şeker Koronavirüse Yakalandı

Konya’da şiddet gören bir kadını kurtarmaya çalışırken bir kişiyi öldüren Kadir Şeker’in koronavirüs testi pozitif çıktı.

Konya'da sevgilisi Ayşe D.'ye (35) şiddet uyguladığı iddia edilen Özgür Duran'ı (32) engellemek isterken kalbinden bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Kadir Şeker'in (20),koronavirüse yakalandı.

Konya E tipi Kapalı Cezaevi'nde yapılan koronavirüs testleri sonucu aralarında memur ve mahkumların bulunduğu 31 kişinin test sonucu pozitif çıktı. Konunun Cumhuriyet Başsavcılığına bildirilmesinin ardından Konya E Tipi Kapalı Cezaevin'e kontrollü bir şekilde yapılan giriş çıkışlar tamamen durduruldu.

Konya Baro Başkanı Mustafa Aladağ konuya ilişkin açıklamasında şunları kaydetti:

"Konya Kapalı cezaevinde corona virüsüne rastlandığı bilgisi bize de geldi. Henüz bununla ilgili resmi bir ağızdan açıklama yok. Cezevin'de şu an biz avukatların müvekkillerimizle görüşüp görüşmeyeceğimize dair net bir bilgi de elimize ulaşmadı.

Öğleden sonra ilgili makamlarla görüşeceğiz. Kadir Şeker'inde şu an corona virüsü şüphesiyle hastaneye kaldırıldığını öğrendim. Kadir Şeker, bugün saat 11.30’da ilk kez hâkim karşısına çıkacaktı.

Şu an annesi ve kardeşi de hastanede. Bir avukat arkadaşımız da hastane de bekliyor. Durumu hakkında şu an net bir bilgiye sahip değiliz."

Kayır olduğunuz için teşekkürler!
Bir hata oldu tekrar deneyin.
TÜRKİYE'NİN EN GÜVENİLİR HABER SİTESİ