İNGİLTERE’DEN TÜRKİYE UYARISI

İngiltere Dışişleri Bakanlığı aralarında Türkiye’nin de bulunduğu ülkeleri ziyaret edecek vatandaşları için uyarıda bulundu

İngiltere Dışişleri Bakanlığı’ndan aralarında Türkiye’nin de bulunduğu İspanya, Tayland, Yunanistan, Mısır ve Tunus gibi 200 farklı destinasyonda seyahat edecekler için uyarı verdi. Bakanlık Türkiye’yi ziyaret edecek vatandaşlarını PKK, IŞİD gibi terör örgütleri ile deprem riskleri konusunda uyardı.


SURİYE’YE SINIRI OLAN İLLERİ ZİYARET ETMEYİN


Bakanlıkça yapılan açıklamada Suriye sınırına yakın olan ilerin özellikle ziyaret edilmemesi gerektiği yer aldı. Bu iller arasında Diyarbakır, Tunceli, Hakkari, Hatay ve Şırnak yer aldı. Uyarıda Türkiye’de tehlikeli terör grupları olarak PKK ve IŞID terör örgütlerinin isimleri verildi. Terör saldırılarının genellikle ülkenin doğu ve güneydoğusunda aynı zamanda başkent Ankara ve İstanbul’da yoğun olarak gerçekleştiği bilgisi verildi.


DEPREM ÖNLEMİNİZİ ALIN


Açıklamada Türkiye’nin deprem bölgesi olduğu ve bu konuda dikkatli olunması gerektiği vurgulandı.  Haberlerin takip edilmesi gerektiği yönünde uyarıda bulunuldu.

Kayır olduğunuz için teşekkürler!
Bir hata oldu tekrar deneyin.
TÜRKİYE'NİN EN GÜVENİLİR HABER SİTESİ