GENÇ SPORCULAR DESTAN YAZDI!

Genç milli sporcular, 3 günde gerçekleştirilen uluslararası organizasyonlarda 6 altın, 4 gümüş ve 4 bronz madalya elde etti.

Genç milliler, son bir haftada yapılan uluslararası organizasyonlarda elde ettikleri başarılarla adlarını zirveye yazdırdı. Milli sporcular, atıcılık, yelken, voleybol ve atletizm branşlarında gerçekleştirilen uluslararası yarışmalarda 6 altın, 4 gümüş ve 4 bronz olmak üzere 14 madalya kazandı. Yüzme branşında ise Viktoria Zeynep Güneş, olimpiyat kotası aldı.

Almanya’nın Suhl şehrinde düzenlenen Uluslararası Atıcılık Sporları Federasyonu (ISSF) Tüm Dallar Gençler Dünya Şampiyonası’nda yarışan sporcu Şevval İlayda Tarhan, 10 metre havalı tabancada altın madalya, aynı yarışta Yasemin Beyza Yılmaz ise bronz madalya kazandı. Bir diğer altın madalya ise Polonya’nın Gdynia kentinde düzenenlen Dünya Gençler Yelken Şampiyonası’nda laser radial sınıfında yarışan milli sporcu Yiğit Yalçın Çitak’tan geldi. 57 ülkeden sporcunun katıldığı yarışlarda Yiğit, 9 yarış sonunda elde ettiği 56 puanla zirveye çıktı.

İtalya ve Hırvatistan’ın ortaklaşa düzenlediği 16 Yaş Altı Kızlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda mücadele eden milli takım ise finalde İtalya’yı 3-0 ile geçerek şampiyonluk kupasını kaldırdı.

Kayır olduğunuz için teşekkürler!
Bir hata oldu tekrar deneyin.
TÜRKİYE'NİN EN GÜVENİLİR HABER SİTESİ