Düğün Salonlarının Açılacağı Tarih Belli Oldu

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Seçil Özkan, her şey yolunda gider tedbirlere uyulursa 11 Temmuz’dan sonra kullanıma açılacağını açıkladı.

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Profesör Doktor Seçil Özkan, evlenecek çiftlerin merakla beklediği o soruya yanıt verdi. Özkan, ““Normalleşme takviminin 8. haftası yani 11 Temmuz’dan sonra da bu tür toplu düğün organizasyonları yapılabilir. Bunlar yapılırken de maske, hijyen ve sosyal mesafe kuralına uyulmalı. Ancak bu söylemlerimin hepsi rakamlara bağlı.”şeklinde konuştu.

Normalleşme sürecine ilişkin pek çok soruya yanıt veren Bilim Kurulu Üyesi Profesör Doktor Seçil Özkan, ““Bilim Kurulu’nda temel olarak şunu konuştuk. Bilimsel yayınlara dayalı olarak ilk normalleşme adımlarının ardından adım adım neler açılabilir onu konuştuk. Ancak bu söyleyeceklerim salgın seyrinin aşağı yönlü hareketiyle mümkün. Her şey yolunda gider ve salgın eğris iaşağı yönlü giderse normalleşme takviminin başladığı tarihten itibaren ilk 4 hafta sonunda 50 kişilik organizasyonlar yapılabilir.” açıklamasında bulundu.

Kayır olduğunuz için teşekkürler!
Bir hata oldu tekrar deneyin.
TÜRKİYE'NİN EN GÜVENİLİR HABER SİTESİ