Ceren Özdemir'in Katilinden Kan Donduran İfadeler!

Ordu’da öldürülen Ceren Özdemir’in (20) katil zanlısı Özgür Arduç’un (36) olay günü polis memurlarını yaralaması sebebiyle görülen dava görülmeye başlandı.

Ordu’nun Altınordu ilçesinde 3 Aralık 2019 günü meydana gelen olayda Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Bölümü 3’üncüsınıf öğrencisi Ceren Özdemir bale kursu çıkışında kendisini takip eden ve apartmanının içine girerken cezaevi firarisi Özgür Arduç tarafından öldürülmüştü. Olayın ardından yakalanan Arduç, yakalama anında iki polis memurunu bıçaklamıştı.Tutuklanan katil zanlısının polis memurlarını yaralamasına ilişkin Ordu 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi görülen dava ‘kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle öldürmeye teşebbüs' suçundan görülmeye başlandı. Özgür Arduç polis memurlarını yaralamasına ilişkin mahkemede şunları kaydetti:

"Bir şey dememe gerek yok. Doğrudur. Arada 1 gün var.Baktım ki 2 kişiler arabada, ben de dedim belki bıçağı boğazına falan saplarsam kaçma şansım olur. 'Saldırıyorlar' diye üzerimi aramadan attılar. Işıklarda durduk. Bıçağın kabı (kılıf) olmasaydı ikisini öldürmüştüm. Öldürmek istedim.Bana bakmasaydı ben boğazına sokacaktım. Sonra bıçağı şoföre sokacaktım." 

Yaralanan polis memurlarından Zeki Çelik ise olay günü yaşananlarla ilgili şöyle konuştu:

"Şahsın fotoğrafı ve görüntüleri mevcuttu. Bölgeye gittik. Saldırı olduğu için hemen arabaya bindirdik. Arkadaşım şoför koltuğuna oturdu. Ben de şahsın yanına oturdum. Adını sordum. İsminin Hasan Kılıç olduğunu söyledi. Kimlik istedim. Elini cebine soktu. O sırada ben kelepçe hazırlığı yapıyordum. Eli montun cebinde bıçağı tutuyordu. Bıçağı çıkarmaması için hamle yaptım. Yan döndüğüm de bıçağı sol kolumdan soktu göğsüme geldi.İkincisi sol omzumun üstüne. Üçüncüsünü sağ göğsüme sapladı. Daha sonra öndeki arkadaşım arkaya dönerek engel olmaya çalıştı. Ben yaralandığım için etki yapamıyordum. 3-4 dakika mücadele ettik."

Duruşma, yaralı polislerle ilgili Adli Tıp Raporu’nun gelmesi talebiyle 31 Mart 2020 tarihine ertelendi.  

Kayır olduğunuz için teşekkürler!
Bir hata oldu tekrar deneyin.
TÜRKİYE'NİN EN GÜVENİLİR HABER SİTESİ