Bayram öncesi sebze-meyve fiyatlarında indirim

Bayram yaklaşırken pazar yerlerinde bir dönem cep yakan sebze ve meyveler, indirime girdi. Vatandaşlar indirimli fiyatlar karşısında memnuniyetlerini...

Adana’nın ve Türkiye’nin en önemli hallerinden biri olan Vedat Dokalay Hal Kompleksi’nde ürün bolluğu nedeniyle fiyatlar düşük seyrediyor.
Domatesin kilosu 50 kuruş ile 1 lira, biber 1 ile 1 buçuk lira, soğan 10 kuruş ile 80 kuruş, patates 25 ile 90 kuruş, nane-maydanoz 25 kuruş, göbek marul 1 lira, üzüm 2 buçuk lira, erik 1 buçuk ile 2 buçuk lira, şeftali 2 ile 4 lira, kiraz 2 ile 5 lira, limon ise 5 ila 6 lira arasında değişen fiyatlarla satılıyor.
Geçen yıla göre özellikle domates ve soğan fiyatlarında önemli oranda düşüş olduğunu belirten Adana Kabzımallar Odası Başkanı Ali Batman, "Şu anda sebze ve meyveler ucuz gidiyor. Bayramda bu fiyatlar daha da düşecektir. Hallerde fiyatlar arz ve talebe göre belirlenmektedir. Ürün bolluğu da var bu sene maşallah bereketli. Domates 50 kuruş ile 1 lira arasından iyi soğan ve patates 50 kuruş ile 1 lira arasında seyrediyor. Yeşillikte, kiraz ve muzda de düşüş var. Çikita muz 6 lira bugün halde. Meyvelerde de büyük düşüş var. Geçen seneye göre yüzde 200 oranında düşüş var. Geçen sene bu dönemde domates 3 ile 3 buçuk lira arasındaydı" ifadelerini kullandı.
Soğandaki ihracat izin kısıtlamasının kalkmasının da tüccarı sevindirdiğini vurgulayan Ali Batman, "Depodaki ürünler çürümeden ihraç edilebilecek. Bu konuda hükümet doğru bir adım attı. Keşke daha önce kaldır saydılar ama yine de zararın neresinden dönersek kardır. Fiyatlarda bir artış olmayacak soğan da çok bolluk var. Fiyatlarda artış beklemiyoruz. Tüccarın yüzü gülecek. Ne kadar ihracat olursa o kadar üretici faydalanır" diye konuştu.

Kayır olduğunuz için teşekkürler!
Bir hata oldu tekrar deneyin.
TÜRKİYE'NİN EN GÜVENİLİR HABER SİTESİ