Başkan Zeydan Karalar’ın Çalar Saat Programından Satır Başları

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, FOX TV'de yayınlanan ÇalarSaat programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, FOX TV'de yayınlanan Çalar Saat programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Adana’da koronavirüs ile mücadele kapsamında yapılan çalışmalardan Sahra Hastanesine kadar birçok konuda açıklamada bulunan Zeydan Karalar’ın canlı yayınından satır başları şu şekilde:

Zeydan Karalar'ın açıklamasından satır başları şu şekilde:

"Biz devletin bir parçasıyız. Korona tehlikesi var.Bizler de yasaların bize verdiği yetkiyi millete hizmet vermek amacıyla çalışıyoruz.5393 sayılı yasaya göre bağış toplayabiliriz. Bizim devletle mücadele etmemiz ne haddimize. 11 Büyükşehir belediye başkanı FETÖ'nün PKK'nın yanından geçebilirler mi? Belediyeler yıllardır ekmek, erzak dağıtır. Bu tür günlerde daha çok halkın yanında olur. Bütün belediyeler dezenfekte yapıyor.

Biz yasaların dışına çıkmadık. Bugün Balıkesir Belediyesi de dağıtıyor. Biz de bir işin ucundan tutsak kötü mü olur?

Biz gıda ve ekmek dağıtıyoruz. 30 bin gıda kolisi dağıttık, 100 bine kadar dağıtacağız. 20 binin üzerinde nakdi yardım isteyen yurttaş var.

Koronavirüsle mücadele hükümet tarafından yapılıyor. Bu mücadele kazanıldığında hepimize yarayacak. Ben yaptım, sen yaptın tartışması yersiz.

5 gündür bir sürü TV'den davet alıyorum. Polemiğe girmemeyi tercih ediyorum. Bunlarla uğraşacak vaktimiz yok. Biz fakir fukaranın yanında olmaya devam edeceğiz.

Biz yasaların verdiği yetkiyi sonuna kadar kullanacağız.

Ekmek dağıtmanın terörizmle ilişkilendirilmesi kabul edilemez. Ben de ekmeği 5 kuruşa dağıttım.

Mersin ve Adana'da tarım işçileri için konteyner kent kurmayı planlıyoruz. Çiftçimiz zor durumda. Çiftçi ekemez ise aç kalırız.Çiftçiye hem tohum hem üzün desteği veriyoruz. Domates fidesi, lavanta veriyoruz. 12 bin 600 çiftçiye destek programı hazırlıyoruz.

Çiftçimiz zor durumda onlara alım garantisi yapacağız. Bunların kime zararı olur. Çiftçi tohum bile ekemez durumda. Onlar ekemez ise aç kalırız.12.600 çiftçiye destek programı hazırlıyoruz. Alım garantili ekim yaptırıyoruz.

Esnaf çalışsın diyoruz. Ulaşıma destek yapıyoruz.Mazot su desteği yapmayı düşündük.

Bugün niye bağış kampanyasına başvurduk, korona var diye başvurduk. İlave izin almaya gerek yok. Kanunların dışında hareket etmemiz söz konusu olamaz.

23 Nisan'ı kutlayacağız. TBMM'nin açılışının 100. yılı kutlu olsun.”   

 

Kayır olduğunuz için teşekkürler!
Bir hata oldu tekrar deneyin.
TÜRKİYE'NİN EN GÜVENİLİR HABER SİTESİ