BAŞKAN KARALAR: "ÇOCUKLAR ÖLMESİN, ANNELER AĞLAMASIN"

" Çocuklar ölmesin,anneler ağlamasın" diyen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar,Adana'da boğulma vakalarını azaltmak için bir süredir atıl halde bulunan tesisleri açarak, çocuk ve gençlerin, sulama kanallarından, nehir ve göllerdendaha güvenli, daha hijyenik ve sağlıklı yarı olimpik yüzme havuzlarından yararlanmalarını sağladı.

Halk günleri ve yüzmekursları ile yüzme havuzlarını daha aktif ve verimli hale getiren Büyükşehir Belediyesi, boğulma vakalarını minimum seviyeye indirmeyi hedefliyor.

Adana Büyükşehir Belediyesi,yetki ve sorumluluğunda bulunan 28 açık havuzda çocuklara, gençlere ve halka yüzme ve serinleme olanağı sunuyor.

10 BİN ÇOCUK VE GENCE ÜCRETSİZ YÜZME TEKNİKLERİ

Adana Büyükşehir Belediyesi, bunaltıcı sıcaklarda serinlemek için sulama kanallarına,göllere ve nehirlere giren çocukların boğularak hayatını kaybetmelerini önlemek için çaba harcıyor. Adana genelinde toplam 28 açık havuzda 10 bin çocuk ve gence ücretsiz olarak temel yüzme teknikleri eğitimi verilirken, haftanın bir günü de halk günü olarak Adanalı vatandaşların hizmetine sunuluyor. Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi koordinesinde Seyhan’da 11, Yüreğir’de 11, Sarıçam’da 5 ve Çukurova’da 1 adet olmak üzere toplam 28 açık yarı olimpik yüzme havuzunda çocuklar deneyimli eğitmenler eşliğinde güvenle yüzüp serinlemenin keyfini yaşıyor.

Kayır olduğunuz için teşekkürler!
Bir hata oldu tekrar deneyin.
TÜRKİYE'NİN EN GÜVENİLİR HABER SİTESİ