Ankara Kent Konseyi’nden Başkentlilere “Evinde Kal” Çağrısı

Tüm dünyayı etkileyen koronavirüse karşı harekete geçen Ankara Kent Konseyi, bireysel önlemlerin alınması için Ankaralılara “Evinde Kal” çağrısı yaptı.

Küresel ölçekte tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı bireysel önlemin alınması için harekete geçen Ankara Kent Konseyi, sosyal medyada başlattığı #evindekalankara etiketi ile vatandaşları tedbirli olmaya davet ediyor. Ankara Kent Konseyi Yürütme Kurulu Başkanı Halil İbrahim Yılmaz yaptığı yazılı açıklamayla, “EvindeKal Ankara” çağrısı ile koronavirüse karşı farkındalık yaratmak istediklerini belirterek “Zorunlu ve acil durumlar dışında hemşehrilerimizi evlerinde kalması konusunda uyarıyoruz” şeklinde konuştu.

Vatandaşların hijyen kurallarına dikkat etmesi ve sosyal mesafeyi korumasının önemine dikkati çeken Yılmaz, Ankara Kent Konseyi’ne bağlı sosyal medya hesaplarından koronavirüs salgınına karşı farkındalık yaratacak paylaşımlarını sürdüreceklerini belirtti. Salgın hastalık risklerini en aza indirmek için vatandaşların evde kalmasının önemini hatırlatan Başkan Yılmaz, şunları kaydetti:

“Yeni tip korona virüse karşı oluşabilecek tüm tehditleri ortadan kaldırmak adına Ankara Kent Konseyi olarak etkinlik ve toplantılarımızı iptal ettik. Ankaralıları yeni tanıştığımız bu virüse karşı hassas olmaya davet ediyor, hem kişisel hem de toplumsal iyilik için acil ve zorunlu durumlar dışında evlerinde kalma çağrısı yapıyoruz.Tedbirleri sıkı tutmamız gereken bu dönemde virüsle temas ihtimalini sıfıra indirmek için #evindekalankara dedik. Biliyoruz ki virüs tehlikesine karşı yürüttüğümüz bu mücadeleyi korunarak atlatacağız.”

Kayır olduğunuz için teşekkürler!
Bir hata oldu tekrar deneyin.
TÜRKİYE'NİN EN GÜVENİLİR HABER SİTESİ