Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden Devrim Yaratacak Teknolojik Hamle

Mansur Yavaş başkanlığında çalışmalarını sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi Ankara’yı teknolojinin de başkenti yapmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Yerel yönetimlerde bir ilki gerçekleştiren Ankara Büyükşehir Belediyesi, geliştirdikleri Başkent Mobil uygulamasını bugün tanıtarak Ankara’yı dünyanın diğer büyük kentleri ile rekabete sokacak önemli bir hamlede bulundu. Geliştirilen uygulama sayesinde Başkentliler belediye otobüslerinde ücretsiz wi-fi hizmeti ile birlikte akıllı bileklikler üzerinden kişiler tansiyon ve kalp ritimlerini ölçebilecek.

Önceliklerinin şeffaf belediyecilik anlayışı ile topluma hesap verilebilirlik olduğunu ifade eden Mansur Yavaş, göreve geldikleri ilk günden itibaren canlı yayınladıkları ihaleler ile şeffaf bir belediyecilik anlayışıyla çalıştıklarını hatırlattı.

Haziran ayının sonlarında tamamlanması beklenen uygulama ile otobüslerde ücretsiz wi-fi hizmetinin yanı sıra iniş kapılarında sürücülere yönelik anket çalışması, akıllı bileklik sistemi ve iş makinelerinde de online yayın sistemi hizmete sunulacak.

Kayır olduğunuz için teşekkürler!
Bir hata oldu tekrar deneyin.
TÜRKİYE'NİN EN GÜVENİLİR HABER SİTESİ