ALBAYRAKLAR SAVUNMA SANAYİNDEN ÇEKİLİYOR

Albayraklar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Albayrak savunma sanayinden çekildiklerini açıkladı.

Yönetim kurulu başkanı Albayrak " Faaliyet gösterdiğimiz diğer sektörlerdeki ticari alacaklarımızı da tahsil edemememiz sonucunda yeni savunma sanayi projelerimizin Ar-Ge çalışmalarını durdurmak zorunda kaldık. Bu ve bunun gibi nedenlerden ötürü şirketler grubumuzun göz bebeği savunma sanayi firmamızı üzerindeki ürünlerin patent ve marka hakları ile birlikte satışa çıkartma kararı aldığımızı üzülerek beyan ederim." şeklinde açıklama yaptı.

Albayraklar Holding'e bağlı Albayraklar Savunma'nın hisseleri yönetim kurulu kararı ile satışa sunuldu. Adnan Albayrak " Amerikan üretimi teknolojilere rakip çıktık. Yüzde yüz yerli ve milli imkanlarla ve tamamen öz sermayemiz ile ortaya çıkardığımız Wattozz ürün serimiz uluslararası platformlarda üstün başarı ödüllerine layık görüldü ve Wattozz isminin dünyadaki marka değeri milyonlarca dolara ulaştı." diyerek konuşmasına devam etti.

Gelen siparişlere yanıt veremediklerini söyleyen Albayrak "Ancak, ürünlerimize çok sayıda ülkeden üst üste gelen yüksek siparişlerin (yaklaşık 750 bin adet silah) seri üretimi için ihtiyacımız olan desteğe bir türlü sahip olamadık." dedi.

Kayır olduğunuz için teşekkürler!
Bir hata oldu tekrar deneyin.
TÜRKİYE'NİN EN GÜVENİLİR HABER SİTESİ