Adana’da Konuşan Ceren Özdemir’in Babası Herkesi Ağlattı!

Adana'da kadın cinayetine kurban giden üniversite öğrencisi Ceren Özdemir’in adı Adana’da bir müzik atölyesine verildi.

Ordu’da işten çıkıp eve gittiği esnada peşine takılan cezaevi firarisi Özgür Arduç tarafından öldürülen Ceren Özdemir’in adı Adana’da açılan bir müzik atölyesine verildi. Törene katılan Özdemir’in babasının konuşması esnasında tören alanında bulunan herkes gözyaşlarına boğuldu. Baba Özdemir, “Kızımın hedefleri vardı, sınırlarını zorladılar” dedi.

Adana’nın Çukurova ilçesi Güzelyalı Mahallesi’ndeki Bülent Ecevit Sanat Parkı’nda açılan müzik atölyesine Ceren Özdemir’in büstü de konuldu. Atölyenin bulunduğu parkta yapılan açılış töreni, Öğretmenler Korosu’nun müzik dinletisiyle başlarken törene CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Adana Milletvekilleri Ayhan Barut, Müzeyyen Şevkin, Orhan Sümer,Burhanettin Bulut ve pek çok vatandaş katıldı. Kızının ideallerini yazdığı kâğıdı okuyan baba Özdemir şunları kaydetti:

"Kızımın, piyano öğrenmek, İngilizce’sini geliştirmek,Erasmus ve yüksek lisans yapmak, tek başına yaşamayı öğrenmek gibi planları vardı.Mezar taşına yazdırdığımız cümlelerde ise ‘Sınırların ötesine geçmeyi öğreniyorum ve artık isteklerimi bastıranların yanında duramam. Bazen büyümek için insanları geride bırakmak zorunda olduğumu öğrendim. Bu, öz sevginin ötesinde, nihayet kim olduğum meselesidir' yer alıyor. Kızımın sınırlarını zorladılar."

Kayır olduğunuz için teşekkürler!
Bir hata oldu tekrar deneyin.
TÜRKİYE'NİN EN GÜVENİLİR HABER SİTESİ