Adana’da 7 bin 786 İş Yerine Denetleme

Adana’da yeni normalleşme süreciyle birlikte İçişleri Bakanlığın tarafından yayınlanan genelge kapsamına giren birçok işletme ve iş yeri denetleniyor.

Adana’da yeni normalleşme süreciyle birlikte İçişleriBakanlığın tarafından yayınlanan genelge kapsamına giren birçok işletme ve işyeri denetleniyor.

Denetimler İl Ticaret Müdürlüğünün koordinesinde; İl Sağlık Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile İl Ticaret Müdürlüğünde görevli personel tarafından yapılıyor. Hizmete açılan iş yerlerinden AVM’lere ve mağazalara kadar pek çok işletmede denetimler sürüyor. Denetim işlemleriyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Adana Valisi Mahmut Demirtaş şunları kaydetti:

“Korona virüs vakalarının ülkemizde görülmeye başlandığı ilk andan itibaren tüm kurumlarımızla iş birliği içinde gerçekleştirdiğimiz çalışmaların iyi sonuçlar verdiğini görüyoruz. Elde ettiğimiz tabloyu korumamız ve daha da başarılı bir hale getirebilmemiz için normalleşme planı kapsamında faaliyetlerine başlayan tüm işletmelerde Bakanlığımızca belirlenen kurallara uyulması büyük önem arzetmektedir.

Bu konuda gerekli denetimlerin yapılması amacıyla oluşturduğumuz ekiplerimiz ilimiz genelindeki işletmelerde denetim faaliyetlerini titizlikle gerçekleştiriyor. Denetleme gruplarımız bu kapsamda toplam 7 bin 786 işyerini denetledi.

Gerçekleştirilen denetimler sırasında işletme sahiplerine uymaları gereken kurallar konusunda bilgi verildi ve belirlenen kurallara uymadığı tespit edilen iş yerleri hakkında cezai işlemler uygulandı

Normalleşme sürecinde vatandaşlarımızdan rehavete kapılmamalarını ve salgın tehlikesinin henüz sona ermediğini düşünerek tedbirli olmaya devam etmelerini istiyoruz”

 

Kayır olduğunuz için teşekkürler!
Bir hata oldu tekrar deneyin.
TÜRKİYE'NİN EN GÜVENİLİR HABER SİTESİ