ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN ENGELLİ VATANDAŞLARA DESTEK

Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğünce Bayram öncesi engelli vatandaşlara 136 adet manuel ve akülü tekerlekli sandalye dağıtıldı.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Seyhan Belediye Başkanlığı sürecinde, sosyal belediyecilikte Türkiye'ye örnek olacak işlere imza attıklarını, Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı sürecinde de daha fazlasını yapacaklarını söyledi.

LÜTUF DEĞİL GÖREV

Sosyal Belediyeciliğin lütuf değil görev olduğunun altını çizen Başkan Zeydan Karalar, Adana'nın engelli oranının dünya ortalamasının üzerinde olduğunu belirtti.

Karalar; "Nüfusa göre engelli oranı dünya genelinde yüzde 8-9 iken Adana’da bu oran yüzde 14.6. Bu bir talihsizlik. Engelli arkadaşlarımıza sahip çıkmak bizim görevimiz. Bugün 120 manuel, ikisi klozetli 5 çocuk boy ve 9 akülü tekerlekli sandalye dağıtıyoruz. Toplamda 136 sandalyenin ihtiyaç sahiplerine bayramdan önceye yetiştirilmesi için talimat verdim ki kardeşlerimiz sevdiklerine ziyarete gidebilsinler." ifadelerine yer verdi.

GUNDEMDE.NET

Kayır olduğunuz için teşekkürler!
Bir hata oldu tekrar deneyin.
TÜRKİYE'NİN EN GÜVENİLİR HABER SİTESİ