Adana Büyükşehir Belediyesi Asgari Ücreti 2 bin 700 Liraya Yükseltti

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın talimatıyla 2 bin 324 lira olan asgari ücret 2 bin 700 liraya yükseltildi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’li belediyelerde en az 2 bin 500 lira olarak açıkladığı asgari ücrete bir artış da Adana’dan geldi. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, belediye bünyesinde asgari ücret tutarını 2 bin 700 liraya yükseltti. Belediye çalışanlarının maaşlarının gününde ödendiğinin altını çizen Karalar şunları kaydetti:

“Uzun süredir işçiye zamanında para ödeyemeyen bir Büyükşehir Belediyesi vardı. Çalışanlarımıza, 6-7 ay içinde maaşı zamanında ödeyeceğimize dair söz verdik. 1 ay gecikmeyle, geçen ay işçilerimize ayın 15’inde maaşı yatırdık ve geçmişe dönük maaş alacağı olan çalışan kalmadı.Bundan sonra da her ay düzenli olarak maaşlar yatacak. Benim işçim, ‘maaşım ne zaman yatacak?’’ diye düşünmeyecek. Ayın 15’inde para hesaplarda.”

Belediye bütçesinin her ay verdiği 60 milyonluk açığın ocak ayı itibarıyla sonlandığını belirten Karalar, “Yetmez, biz belediye bütçesini en az 50 milyon lira artı verir hale getirmeliyiz. Bunu da yıl sonuna kadar yaparız” şeklinde konuştu.

Kayır olduğunuz için teşekkürler!
Bir hata oldu tekrar deneyin.
TÜRKİYE'NİN EN GÜVENİLİR HABER SİTESİ